adidas-football-challenge

Adidas Football Challenge

Co jakiś czas w polskich miastach odbywa się Adidas Football Challenge, czyli cykl imprez kierowanych do młodych ludzi, którzy pragną spróbować swoich sił w piłkarskich zmaganiach. Rozgrywki podzielone są na kategorie wiekowe: do lat dziewięciu, jedenastu, trzynastu oraz piętnastu, dzięki temu starcia stają się znacznie bardziej wyrównane.

Również płeć nie ma znaczenia, jak i forma organizacyjna drużyna. Impreza ta pozwala na wczucie się w rolę aspirującego do światowej sławy piłkarza, co stanowi niezwykle ciekawe doświadczenie, które może mieć spory wpływ na kształt przyszłej kariery wielu dzieciaków.

Rozgrywki odbywają się w specjalnie przygotowanych miejscach, jednakże zdobycie wyższego wyniku nie kończy starcia, gdyż po meczy każdy z zawodników musi zaprezentować swoje umiejętności w tzw. Coach Zone. Z jednej strony jest to szansa zaprezentowania swojego warsztatu, z drugiej idealny wręcz sposób na zdobycie fachowych porad od znawców tematu. Nie da się również ukryć, że również nagrody, wśród których są najnowsze buty Adidas oraz inne produkty z najnowszych kolekcji producenta, stanowią całkiem niezły sposób motywacji zawodników.

Tego typu imprezy stanowią idealne miejsce dla młodych piłkarzy, gdyż poza demonstracją swoich umiejętności mają oni szanse spotkać się ze sławnymi postaciami ze świata futbolu, co dla wielu stanowi ważne przeżycie. I nawet jeśli większość nie zwiąże się na stałe z piłka nożną, to takie wydarzenie jak Adidas Football Challenge stanowi świetny sposób na spędzenie wolnego czasu.