bikery

Bikery

Masywne podeszwy, szeroka i gruba cholewa – typowe cechy męskiego, roboczego obuwia. Tymczasem, ostatnia jesień pokazała, że kobiety również lubują się w tego typu obuwiu. Szczególnie dużo pań upodobało sobie bikery – obuwie pierwotnie przeznaczone do jazdy na motocyklu. Czy jest to trend, który utrzyma się na dłużej?

Wydaje się, że tak. Ostanie lata wskazują, że moda coraz bardziej czerpie z motywów przemysłowych oraz motoryzacyjnych. Poza tym, obuwie tego rodzaju jest niezwykle wygodne i praktyczne. Założyć je możemy do jeansów, rajstop, leginsów. Co odważniejsze kobiety decydują się na ubranie takiego obuwia w połączeniu z szortami.

Wygoda jest ogromna, gdyż tego typu obuwie bywa bardzo dobrze wyściełane. Oczywiście, nieprofesjonalne bikery mają nieco inną charakterystykę, jednak pod względem wygody wiele się nie zmienia. Warto pamiętać o dużej wytrzymałości takiego obuwia, co sprawia, że nadają się do noszenia jesienią i wczesną zimą.

Część kobiet jednak boi się tego obuwia, bo wydaje im się, że ich stopy wyglądają na dużo większe. To tylko złudzenie optyczne z perspektywy pierwszoosobowej. Jeżeli przyjrzymy się komuś, kto takie obuwie ma na swoich nogach, to zauważymy, iż obuwie te nie powiększają stopy w tak znacznym stopniu.