clarks-wspiera-race-for-life

Clarks wspiera Race for Life

Wiele firm angażuje swoje środki w projekty, które nie przynoszą im żadnych wymiernych korzyści. Najczęściej są to działania charytatywne, dzięki którym dana firma jest w stanie pomóc rozmaitym ludziom, którzy nie mieli w życiu tyle szczęścia, co inni. Co prawda niektórzy twierdzą, że jest to nic innego jak tylko kolejny sposób reklamowania danej marki, jednakże nie ma to większego znaczenia, gdyż ważny jest efekt. A ten byłby nierzadko niemożliwy do osiągnięcia, bez pomocy firm.

Jednym z przedsiębiorstw jest brytyjskie Clarks, które aktywnie działa na polu walki z rakiem, a wszystko to dzięki akcji „Race for Life”. Należy również podkreślić, iż firma wcale nie musi w ten sposób się promować, gdyż jest wystarczająco rozpoznawalną marką, a jej produkty sprzedają się doskonale. Dlatego też wszelkie zarzuty związane z nieetyczną promocją swojej marki możemy uznać za niezbyt logiczne i nie mająca pokrycia w rzeczywistości.

Dzięki temu pomysłowi 10% zysków ze sprzedaży konkretnych kolekcji trafia do instytucji zajmującą się badaniami nad nowotworami. Oczywiście nie jest to suma, która pozwoli dokonać niesamowitego przełomu, niemniej nawet najmniejsza pomoc jest w stanie posunąć do przodu prace naukowców. W ten właśnie sposób buty Clarks pomagają zwalczać nowotwory, które są obecnie jedną z najczęstszych przyczyn śmierci. Oczywiście bardzo dużo zależy od naszego trybu życia, niemniej rozwijająca się medycyna jest niezbędna do skutecznego eliminowania raka z naszego życia.