dobor-odpowiedniego-obuwia

Dobór odpowiedniego obuwia

Buty to nie tylko element ozdobny, który ma stanowić dopełnienie naszego wizerunku i fasonu. Oczywiście, kobieca sukienka najlepiej wygląda w połączeniu ze szpilkami, a do garnituru niezbędne są eleganckie obuwie, które podkreśli styl całości. Jednakże w tym wypadku mówimy tylko i wyłącznie o wartościach estetycznych, a przecież obuwie nie zawsze służy temu celowi.

Wybierając się na turystyczne szlaki, na przykład w góry, będą nam potrzebne takie buty, które wytrzymają trudy podróży, zaś ich wygląd będzie kwestią drugorzędną. W tym wypadku zanika tez podział na buty męskie i damskie, gdyż poza rozmiarem i ewentualnymi detalami trapery są podobne dla obu płci. Taki but ma być mocny, wygodny i bezpieczny dla naszej stopy. Użytkownik musi być pewny, że po pierwszej mokrej nocy nasze obuwie się nie rozleci oraz nie przemoknie, gdyż taki obrót sytuacji może być na szlaku wręcz zabójczy.

Inną kategorią są buty pracownicze, które dostosowuje się do potrzeb danego zakładu lub firmy. Pracując na chłodni logiczne jest, iż obuwie powinno mieć grubą podeszwę oraz trzymający ciepło materiał. W tym wypadku wartość estetyczna buta jest w zasadzie nieistotna, gdyż osoby pracujące w takich warunkach nie zwracają na to większej uwagi. But ma chronić, nie zaś podkreślać styl.

Odpowiedni dobór obuwia jest wielce istotny również w innych dziedzinach życia, np. w sporcie. To jednak temat na zupełnie inną opowieść.