historia-pewnego-kalosza

Historia pewnego kalosza

Historia tej niezwykle popularnej marki zaczyna się na początku XIX wieku, kiedy to książę Wellington wpadł na pomysł, żeby stworzyć buty z dopasowaną cholewką. Trudno się dziwić, że do tego typu butów przylgnęła później nazwa wellingtony. W latach 50-tych XIX wieku wellingtony były produkowane wyłącznie ze skór cielęcych, aż do chwili, gdy bardziej zaawansowani amerykanie wpadli na pomysł, żeby zrobić takie buty z gumy. Jeden z nich, Henry Lee Norris, przyjechał do Szkocji i stworzył tam firmę North British Rubber Company, która to zaczęła produkować gumowe wellingtony.

Okres pierwszej wojny światowej przyniósł firmie znaczne zyski, gdyż armia brytyjska potrzebowała wytrzymałych i nieprzemakalnych butów, które sprawdzą się do walk w okopach. Na jej potrzeby wyprodukowano łącznie około miliona par butów. Również wielkie zamówienia ze strony wojskowych przypadły na okres II wojny światowej, co pozwoliło Kompanii znacznie się rozwinąć. Po wojnie, firma zaczęła podbijać rynek cywilny. W 1958 r. wypuszczono dwa słynne modele kaloszy : Green Hunter oraz Royal Hunter Wellingtons, które po pewnym czasie zaczęły podbijać rynek zarówno brytyjski jak i zagraniczny.

Kalosze hunter stały się z czasem niezwykle popularne nawet wśród celebrytów i używane w wielu hollywoodzkich filmach. Nazwa flagowych modeli była na tyle rozpoznawalna, że w 2006 r. firma zdecydowała się zmienić swoją nazwę na Hunter Boot Limited.