marka-material-a-wytrzymalosc-i-jakosc-obuwia

Marka, materiał, a wytrzymałość i jakość obuwia

Obuwie może być zrobione z różnych materiałów, co ma wpływ nie tylko na wygląd, czy cenę, ale również na sposób obchodzenia się z danym modelem. Oczywiste jest, że zupełnie inaczej będziemy pielęgnować skórę, niż zamsz lub nubuk.

Co ciekawe nie każdy klient zdaje sobie z tego faktu sprawę. Rzecz jasna większość ma przynajmniej podstawową wiedzę, ale są tacy, którzy nie rozróżniają jednego materiału od drugiego. Taka niewiedza może skutkować złą pielęgnacją buta, co w efekcie prowadzi do szybszego niszczenia wybranego przez nas modelu. A przecież nikt z nas nie chce, by jego ulubione buty, na które przeznaczone zostały niemałe środki, musiały zostać wyrzucone.

Należy pamiętać, że buty męskie lub damskie wykonane ze skóry są znacznie bardziej podatne na wilgoć, niż inne. Dlatego bardzo istotne jest, by przed wszelkimi zabiegami odprowadzić całą wodę, gdyż może ona działać bardzo destruktywnie na nasze obuwie. Skóra to bardzo atrakcyjny materiał, niemniej wymaga pewnej dozy uwagi oraz troski, by buty z niej wykonane nie zaczęły się psuć.

Dla odmiany welur, nubuk lub syntetyczne skóry welurowe wymagają zupełnie odmiennego podejścia. Podobnie jak w wypadku innych modeli zabrudzenia należy usunąć odpowiednią szczotką, a na sam materiał nałożyć środki przeznaczone do tych właśnie rodzajów okrycia wierzchniego. Rzecz jasna nic nie stoi na przeszkodzie, by owe środki podkreślały kolory i chroniły przed przemakaniem, niemniej najważniejsze jest, by nie były to pasty i kremy, które mogą zniszczyć nasze buty męskie lub damskie.

Markowe obuwie nie jest na ogół tanie. Można co prawda mieć szczęście i kupić na przykład dobre buty męskie za stosunkowo niską cenę dzięki rozmaitym promocjom oraz rabatom, niemniej są to jednostkowe przypadki i raczej nie należy się łudzić, iż uda nam się znajdować takie okazje na co dzień. Większość sklepów organizuje rozmaite wyprzedaże dość regularnie, niemniej nie oznacza to, że na pewno znajdziemy na nich te buty, które wpadły nam w oko. A jeśli nawet to zawsze pozostaje ryzyko, iż nie będzie on odpowiednio dopasowany do naszej nogi. Niestety, wciąż najpewniejszą metodą zdobycia upatrzonego modelu jest kupienie go od razu.

Jednakże nie oznacza to, że powinniśmy ignorować rozmaite okazje, gdyż nigdy nie wiadomo co uda nam się ustrzelić. Rozmaite karty rabatowe i inne programy lojalnościowe także mogą być całkiem pomocne, niemniej w tym wypadku wpływ na cenę nie jest aż tak duży, choć zawsze lepsze coś, niż nic, szczególnie, gdy wybrane buty kosztują krocie. Jeśli więc nic nas to nie kosztuje, to warto zaopatrzyć się w tego typu rzecz.

Wspominany wcześniej Internet to również dobry sposób, na znalezienie tańszego obuwia. Wystarczy tylko wpisać interesująca nas frazę, dajmy na to buty męskie i z listy wyników wybrać to, co nas interesuje. Ceny w sieci faktycznie bywają przystępne, niemniej minusem jest brak możliwości przymierzenia i oglądnięcia danego modelu, co znacznie zmniejsza komfort kupowania i zwiększa ryzyko.