Odpowiedni pierścionek na odpowiednią dłoń

Właściwie dobrany pierścionek to nie tylko kwestia barwy czy stylu danego ubioru. To też bardziej prozaiczna kwestia związana z rozmiarami kobiecej dłoni. Wystarczy przypomnieć sobie następujące słowa Jana Pawła II: „Dłonie są krajobrazem serca”. Dlatego w kwestii wyboru biżuterii nie powinniśmy o nich zapominać.

Kobiety z drobnymi dłońmi

Właścicielki wyjątkowo drobnych dłoni muszą porzucić plany noszenia pierścionków o sporych parametrach czy dodatków, w których umieszczone są duże kamienie. Dlaczego? Ponieważ takie wyroby jubilerskie sprawią, że kobiece dłonie będą sprawiały wrażenie zbyt małych i zmęczonych nadmierną ilością akcesoriów. Rozwiązaniem tego problemu będzie wybór subtelnych, niewielkich pierścionków – faktycznych ozdób, nie zaś elementów dominujących. Jeśli mimo to nie będziemy chcieli całkowicie zrezygnować z elementów ozdobnych, dobrze byłoby wybrać na przykład pierścionek zaręczynowy serce, minimalistyczny w wykonaniu, nietracący jednocześnie swojej efektywności.

Kobiety z dużymi dłońmi

Kobiety, które cierpią z powodu kompleksu dużych dłoni, nie powinny się absolutnie czymkolwiek martwić. Wykorzystując właściwą biżuterię, można optycznie je zmniejszyć. Natomiast odradza się korzystania z drobnych ozdób, ponieważ przez nie ręce będą sprawiać wrażenie jeszcze większych. Kluczowy jest wybór dużych oraz grubych pierścionków. Na przykład takich wyróżniających się oryginalnym wykonaniem i implementacją kamieni dużych rozmiarów.

Kobiety ze smukłymi dłońmi

Miły w przypadku smukłych palców jest fakt, że można na nich umieścić niemal każdy rodzaj biżuterii. Mając to na uwadze, nic nie powinno nas ograniczać, dlatego warto skupić się na awangardowych pierścionkach. W ruch powinny pójść nieortodoksyjne oprawy oraz pastelowe barwy. Nie można przy tym zapomnieć o samych dłoniach, a ściślej o ich pielęgnacji.

Kobiety z pulchnymi dłońmi

W przypadku kobiet posiadających grube oraz niezbyt długie palce tak kwestia wygląda nieco inaczej. Powinny one odłożyć na bok minimalistyczne, surowe wręcz pierścionki. Przy tym nie należy przesadzać w drugą stronę i postawić na ozdoby dużych formatów. Dlatego trzeba znaleźć swoisty kompromis, jakim z pewnością będą pierścionki średniej grubości. Najlepiej byłoby, aby zawarty był w nich owalny kamień, który jest w stanie optycznie wydłużyć palce, co z pewnością spotka się aprobatą części Pań.

Podsumowanie

Niezależnie od rodzaju dłoni, żadna z kobiet nie powinna poczuć się pominięta i zrezygnować z biżuterii podczas planowania swoich codziennych kreacji. Wystarczy wiedzieć, czego się wystrzegać i na co zwracać uwagę, aby osiągnąć satysfakcjonujący efekt.

Bogaty wybór pierścionków w okazyjnych cenach znajdziemy w sklepie Ergold Jewellery