facet sweter

Zrezygnuj z bluzy i ubierz sweter

Współczesny mężczyzna i jego styl ulegają ciągłym zmianom. Wraz z naszym dorastaniem, nasza garderoba także powinna dorastać. Często panowie boja się elegancji i niechętnie decydują się na zakup marynarki, która dla wielu z nich jest zbyt pretensjonalna. Jest jednak element ubioru, który jest idealnym środkiem łączącym niczym most młodzieżowy styl i dorosły, wyrafinowany świat marynarek – klasyczny sweter!

Dziś porzucamy bluzy, które niewątpliwie są wygodne, ale nie nadają się na bardziej oficjalne okazje. Nie oznacza to oczywiście, że swetry i spodnie jeansowe powinny na zawsze zniknąć z naszego życia, jednak założenie ich na randkę, ważne spotkanie czy do pracy w większości biur byłoby nieco nie na miejscu. Niech bluzy dresowe zostaną do mniej oficjalnych okazji i odwiedzania siłowni, a my zainteresujmy się swetrami, które można kupić na https://www.markoweubrania.com/kategoria/swetry-cardigany

Czasem, w którym sweter powinien najczęściej znajdywać się w naszych stylizacjach, jest jesień i zima. Chłodniejsza aura powinna nas zachęcić do ubrania ciepłego, wełnianego swetra. Zdziwimy się, jak uniwersalne może być taki prosty element ubioru. Ich charakter może być zróżnicowany, od luźniejszych po zdecydowanie bardziej eleganckie, jednak nie tak eleganckie, jak marynarki.

Do wyboru mamy swetry z różnymi typami dekoltów, kardigany, bezrękawniki, golfy, zapięcia na guziki, zamki błyskawiczne oraz masę wariacji na ich temat. Przy dobieraniu swetra do okazji możemy zastosować się do prostej zasady: cieńsze, gładkie swetry nadadzą się świetnie w zastępstwie marynarki, podczas gdy grubsze, fakturowane spiszą się kapitalnie w ramach spokojnego spotkania w gronie znajomych.

Jeżeli zastanawiamy się nad wyborem koloru, warto pamiętać, że kolory stonowane, takie jak czerń, granat czy szarość będą niesamowicie uniwersalne i będą pasować do wielu z naszych stylizacji. Gdy zaszalejemy z nieco mniej standardowymi kolorami i szalonymi wzorami, musimy liczyć się z tym, że taki sweter będzie znacznie więcej czasu spędzał w szafie, gdyż będzie raczej naszym jokerem w talii niż codziennym elementem ubioru.

Dobierając odpowiednio sweter, możemy odpowiednio zmienić nasz styl, jednocześnie nie przeprowadzając ogromnej rewolucji. Warto nieco zainwestować w dobre, wełniane swetry, które posłużą nam na lata i będą elementem naszego codziennego ubioru.